Świętuj z nami DMB!

Ważny komunikat, prosimy zapoznać się z wpisem na stronie:

Chociaż Dzień Myśli Braterskiej wypada 22 lutego, to idea tego święta skautowego powinna towarzyszyć nam na co dzień. Dlatego też 15 marca organizujemy akcję rejestracji dawców DKMS, na którą zapraszamy wszystkich dorosłych mieszkańców Kobierzyna i okolic. A że jest to wydarzenie harcerskie, będzie również w tym wszystkim duch harcerza. Dla najmłodszych, którzy przyjdą wraz z rodzicami harcerzy przygotują ciekawe atrakcje. A dla wszystkich, nasi wędrownicy organizują kiermasz, z którego zyski zostaną przeznaczone na nagranie i wydanie płyty z piosenkami harcerskimi.

Zapraszamy całe rodziny w niedzielę, 15 marca w godzinach 14-17 do sali teatralnej na terenie Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego.

Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/879659372478869/882071025571037

Czym jest Fundacja DKMS?

Fundacja DKMS wspiera poszukiwanie dawców dla osób potrzebujących przeszczepu szpiku kostnego. Realizuje swoje cele poprzez zbieranie datków, ale przede wszystkim rejestrowanie potencjalnych dawców.

Zostanie potencjalnym dawcą jest bardzo proste. Chętna osoba, o ile spełnia warunki medyczne, musi oddać próbkę wymazu z jamy ustnej, która następnie zostanie przebada i określony zostanie jej profil genetyczny. Następnie informacja zostanie umieszczona w odpowiedniej bazie danych, i kiedy będzie potrzeba zostania dawcą, odpowiednie instytucje skontaktują się z potencjalnym dawcą.

Brzmi prosto, ale jednak szansa znalezienia pasującego dawcy jest bardzo niska dlatego ważne jest aby baza dawców była jak największa.

Każdy zainteresowany powinien zapoznać się z informacjami na stronie DKMS:

Dlatego jak harcerze, świadomi ważnej roli społecznej pełnionej przez dawców, chcemy pomóc zebrać jak najwięcej potencjalnych dawców. Nigdy nie wiadomo czy, czy ktoś z naszego najbliższego otoczenia nie będzie potrzebował pomocy. Albo i ktoś zupełnie nam obcy. A jeśli nawet nigdy nikt nie poprosi nas o bycie dawcą, to też jest wspaniała wiadomość, że gdzieś tam jest być może nasz genetyczny bliźniak, który ma się dobrze.

Harcerski kiermasz

Przy okazji wydarzenia odbędzie się również harcerski kiermasz. Wędrownicy będą zbierać fundusze na nagranie i wydanie swojej płyty z harcerskimi piosenkami. A przy okazji być może każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

W związku z tym wędrownicy organizują zbiórkę przedmiotów na kiermasz. Przekazane przedmioty zostaną oczyszczone, jeśli trzeba naprawione i wykorzystane na kiermaszu. Wszystkim darczyńcom w z góry dziękujemy.

Harcerski program

A żeby umilić czas wszystkim przybyłym na wydarzenie, szczególnie tym najmniejszym, harcerze przygotują ciekawe propozycje. Wszystkie dzieci zainteresowane harcerstwem, chcącym poznać czym się zajmujemy, co robimy, nauczyć się prostych technik harcerskich, zapraszamy. Chętni będą mogli porozmawiać z drużynowymi naszych drużyn harcerskich, dowiedzieć się gdzie i kiedy się spotykamy i co robimy, i nawet zapisać się do harcerstwa.