Kadra Szczepu

Kacper
pwd. Kacper Olszański

Komendant Szczepu

Drużynowy 30 PgDH “Zielone Stopy”

Kacper od lutego 2024 roku pełni funkcję Komendanta Szczepu. Od 2022 roku pełni funkcję drużynowego „Zielonych Stóp”. Przybocznym w tej drużynie został jeszcze w 2019 roku. Po za funkcjami pełnionymi w Szczepie i drużynie jest również członkiem zespołu do spraw zagranicznych Hufca Kraków-Podgórze. Prywatnie Kacper jest studentem zarządzania informacją na Uniwersytecie Jagiellońskim. Działanie w harcerstwie oraz życie studenckie przeplata dużą ilością najróżniejszych zainteresowań wsród których najważniejszą rolę pełnią muzyka, sport oraz podróże.

Jakub W
phm . Jakub Wiechetek

Członek Komendy ds. promocji

Drużynowy 300PgGZ “Wesołe Wodniki”

Harcersko: drużynowy i założyciel 300 PgGZ „Wesołe Wodniki” oraz szef szczepowego zespołu promocji. Jako zuchmistrz działa od 2016 roku, początkowo w 55 GZ „Nibylandia”, a następnie 61 GZ „Jaskiniowcy” w Hufcu ZHP Sulejówek. W szczepie swoje pierwsze kroki stawiał w październiku 2021 roku.
Prywatnie: student IV roku farmacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Fan chemii szczególnie organicznej oraz syntezy; członek koła naukowego Chemii Medycznej

Oliver
dh Oliver Benedyk

Kwatermistrz Szczepu

Prywatnie uczeń krakowskiego 24 liceum na profilu turystycznym. Interesuje się modelarstwem, historią wojskowości, pierwszą pomocą przedmedyczną oraz uwielbia czytać książki. Harcersko związany ze szczepem od 2021 roku obecnie druh Oliver pełni dwie funkcje Kwatermistrza
szczepu i przybocznego w 300 PgLDH.

Nikodem
pwd. Nikodem Olchawa

Zastępca Komendanta Szczepu ds. pracy z kadrą

Drużynowy 30 PgGZ “Dębowe Zuchy”

Harcersko dh. Nikodem prowadzi 30 PgGZ “Dębowe Zuchy”, jest członkiem komendy Szczepu “Z Dębowego Lasu” ds. pracy z kadrą oraz zespołu namiestnictwa zuchowego hufca Kraków-Podgórze. Prywatnie uczy się w klasie humanistycznej w IV liceum ogólnokształcącym w Krakowie gdzie zgłębia tajniki literatury i języka polskiego. Oprócz tego uczy się również w Zespole Szkół Muzycznych w Wieliczce w klasie fletu. Często odwiedza teatr i różne sale koncertowe. Interesuje się również historią sztuki.

Tosia
dh. Antonina Sikora

Skarbniczka Szczepu

Prywatnie uczennica krakowskiego liceum KOSTKA na profilu biol – chem – mat, maturzystka, jej marzeniem jest zostać kardiochirurgiem. Interesuje się freestyle slalomem na rolkach, polskim oraz skandynawskim folklorem, uwielbia szeroko pojęte rękodzieło. Harcersko związana z naszym szczepem od 2021 roku, wcześniej działała w IV szczepie “Nadwiślanie” w hufcu Podkrakowskim, obecnie pełni funkcję skarbniczki szczepu, druhna Tosia działa również na poziomie hufca będąc w zespole ds. współpracy zagraniczej.

Martyna
pwd. Martyna Kusztykiewicz

Drużnowa 30 PgDW “Knieja”

Druhna Martyna jest drużynową 30 PgDW ,,Knieja’’ w stopniu przewodniczki. W drużynie jest ,,pierwszą wśród równych’’ co oznacza, że jest członkinią drużyny tak samo jak pozostali, nadaje jej działaniu jednak właściwy kierunek. Prywatnie interesuje się biologią. W wolnych chwilach lubi uprawiać sport.

Kuba N
pwd. Jakub Noga

Drużnowy 30 PgDSH “Waganci”

Prywatnie uczeń krakowskiego technikum łączności na profilu technik programista, entuzjasta historii i zwiedzania świata. Harcersko związany jest z naszym Szczepem od roku 2015, obecnie pełni funkcję drużynowego 30 PgDSH “Waganci” oraz jest członkiem zespołu promocji Szczepu. Druh Kuba działa również na poziomie chorągwi, będąc w zespole ds. wsparcia technicznego.

Kalina
dh. Kalina Przybyszewska

Drużnowa 300 PgLDH

Prywatnie uczennica VI LO na profilu biol – chem – mat, maturzystka; gra na gitarze, chodzi po górach i interesuje się podróżami. Harcersko związana ze szczepem od 2017 roku, obecnie pełni funkcję drużynowej w 300 PgLDH.

Rafał
phm. Rafał Lalik

Były komendant szczepu. Związany ze szczepem od 2018 roku. Wielki miłośnik i popularyzator specjalności harcerskich, w tym najbliższej mu specjalności lotniczej. Wspiera specjalności na poziomie chorągwianym i centralnym. Szef Harcerskiego Klubu Spadochronowego, w życiu prywatnym jest również skoczkiem spadochronowym. Zawodowo jest fizykiem jądrowym i pracownikiem akademickim.